Æresmedlemmer
Noen medlemmer i Romerike Historielag gjør en ekstraordinær innsats for historielagene gjennom mange år, og som honnør for dette arbeidet utnevnes de til æresmedlemmer. Romerike Historielag har følgende æresmedlemmer:  
  • Jan Erik Horgen, Raumnes Historielag
  • Lene Skovholt, Rælingen Historielag
  • Eivind Strømman, Skedsmo Historielag
  • Kari Helene Westbye, Fet Historielag

Hederstegn
Mange medlemmer gjør en stor dugnadsinnsats gjennom lang tid for sitt lokale historielag, og kan da, etter innstilling fra sitt historielag, få tildelt Romerike Historielags hederstegn med diplom. Tildelingen gjøres vanligvis av Romerike Historielags leder på det lokale historielags årsmøte.


Følgende medlemmer har fått hederstegn: 
Version:1.0 StartHTML:0000000105 EndHTML:0000011277 StartFragment:0000001968 EndFragment:0000011225
Etternavn Fornavn  Historielag
Asak Per Otto  Nittedal 
Bakken Olaf S.  Gjerdrum
Baraas Benjamin Eidsvoll
Bauer Tom Jøran  Raumnes
Birkeland Ragnar  Lørenskog
Breen Arne  Eidsvoll
Bunæs Steinar  Skedsmo
Bye Gunnar  Ullensaker
Bøhler Kåre Alfred Johansen  Blaker og Sørum
Dahl Narve  Høland
DalenBirger Ullensaker
FeetEva Haugtomt Ullensaker
Fostås Olaug  Høland
Graarud Ellen Margrethe  Blaker og Sørum
Halvorsen Tom O.  Raumnes
Hellerud Dag Einar  Blaker og Sørum
Heltorp Wenche  Blaker og Sørum
Henriksen Anders  Blaker og Sørum 
Horgen Jan Erik  Raumnes
Huse Palmar  Blaker og Sørum  
Jahr Alf Erik  Fet
Kirsebom Jørgen  Blaker og Sørum
KjuusSverre  Raumnes
Knudsen Karin Helene Hurdal
Kogstad Anne T.  Gjerdrum
Krogstad Hardy  Setskog
Langeland Asbjørn  Blaker og Sørum
Langeland Gro  Blaker og Sørum
Leikhammer Berit Blaker og Sørum
Løken Terje  Blaker og Sørum
Marstein Mari  Raumnes
Mobæk Lillian  Blaker og Sørum
Njaa Helge Blaker og Sørum      
NordliRolf H. Raumnes
OrmstadKåre Olav Blaker og Sørum
Raft Ellen  Lillestrøm
Ruud Ragnhild  Gjerdrum
Ruud Villy  Nannestad
Sandnes Svein  Blaker og Sørum
Sjølie Kari Louise  Nannestad
Skovholt Lene  Rælingen
Solberg Rolf  Enebakk
Stefferud Alf  Skedsmo
Stenby Odd Roar  Blaker og Sørum
Stensbye Solfrid  Fet
Stokker Finn  Gjerdrum
Strømman Eivind  Skedsmo
Svarstad Kaare Olaf  Blaker og Sørum
Sæther Trygve  Blaker og Sørum
Tangen Bosse  Nannestad
Thori Jens  Gjerdrum
Tveit Bjørn  Blaker og Sørum
TveterJack  Blaker og Sørum
Undrum Bjørn  Blaker og Sørum
Westbye Kari Helene  Fet
Winding- Sørensen Dag  Blaker og Sørum
Øvrum Gunnar  Ullensaker